Zostań instruktorem fitness – podpowiadamy, jak to zrobić

Sport i zdrowie są Twoją pasją? A może chcesz pomagać innym przy aktywności fizycznej i poprawie kondycji? Instruktor fitness to ostatnio popularny temat, którym postanowiliśmy się zająć. Jeżeli sport to Twoja pasja, to ten zawód pozwoli ci połączyć przyjemne z pożytecznym. Sprawdź zatem, jakie wymagania należy spełniać, by móc pełnić ten zawód.

Instruktor fitness, jak zostać – opis zawodu

Instruktor fitness jest zawodem, w którym prowadzi się zajęcia sportowe. Rolą instruktora, jest przygotowywanie układów choreograficznych, a także zestawu ćwiczeń, które są odpowiednio dopasowane do charakteru zajęć i potrzeb grupy. W czasie tworzenia planu zajęć warto zwrócić uwagę na różnorodność osób, które przychodzą na zajęcia, ich kondycję fizyczną, możliwości i wiek. W zależności od tego, jakie instruktor posiada umiejętności i kursy, może prowadzić zajęcia klasyczne, zumbę, aqua aerobik, a także zajęcia wspomagające zdrowie kręgosłupa.

 

Jak zostać instruktorem – wszystkie wymagania

Jeszcze kilka lat temu, przed wprowadzeniem ustawy deregulacyjnej, każdy instruktor sportowy musiał skończyć studia wyższe z kierunkiem wychowania fizycznego lub mieć ukończoną specjalizację instruktorską w danym sporcie. Konieczne było również ukończenie specjalistycznych kursów, które zawsze kończyły się egzaminem końcowym. Obecnie  instruktor fitness, jak zostać, jest o wiele łatwiejsze. Instruktor powinien mieć ukończone osiemnaście lat, mieć wykształcenie średnie, wykazywać wiedzę z zakresu instruktorstwa i sportu. Jednak spełniając jedynie te wymogi, nie ma szans, by zostać dobrym instruktorem fitness.

Kursy na instruktora fitness

Obecnie posiadanie ukończonych kursów nie jest konieczne, jeżeli chce się wykonywać zawód instruktora fitness, to tak naprawdę są one niezbędne do zdobycia doświadczenia. Dodatkowo pomagają one w uzyskaniu większej ilości punktów podczas rekrutacji na stanowisko instruktora. Właśnie dlatego warto zapisać się na kurs, z którego dowiesz się, jak zostać dobrym instruktorem fitnessu.

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
instructor fitness jak zostać

Dojazd:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *