Dlaczego już wiosną warto kupić odpowiednie okulary na lato?

Od pewnego czasu coraz więcej mówi się o prawidłowej ochronie narządu wzroku. Jednym z czynników, który negatywnie wpływa na nasz wzrok, jest promieniowanie słoneczne, więc nie bez powodu okulary słoneczne stają się coraz popularniejszym produktem, który każdy powinien mieć przy sobie już w wiosenne dni, a tym bardziej na lato. Dla naszych oczu są one jak tarcza ochronna, a ich noszenie jest bardzo ważne, ponieważ promieniowanie UV, przyczynia się do przyśpieszenia rozwoju chorób, które grożą nawet utratą wzroku. Wiele osób okulary przeciwsłoneczne, traktuje jako modny dodatek oraz przedmiot, który ułatwia nam widzenie podczas słonecznych dni. Jednak okazuje się, że noszenie ciemnych szkieł daje nam coraz większe korzyści. Przekonaj się jakie.

Okulary przeciwsłoneczne – dlaczego warto je nosić?

Mają one za zadanie chronić przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a także zmniejszają ryzyko powstawania przedwczesnych zmarszczek. Stają się dodatkiem, który dopełnia nasz styl, ale doskonale dbają o zdrowie naszych oczu. Warto więc w nie zainwestować. I pieniądze i czas, który jest nam potrzebny na znalezienie okularów najbardziej odpowiadających naszym potrzebom. Idealnie okulary przeciwsłoneczne mają za zadanie dawać komfort i bezpieczeństwo podczas upalnych i słonecznych dni. Przy wyborze często zwracamy uwagę na wygląd, kolor, cenę i kształt okularów, ale zapominamy o tym, do czego tak naprawdę mają one służyć. A przecież ich głównym zastosowaniem jest zapewnienie prawidłowej ochrony oczu i ich okolic. Dlatego właśnie podczas wyboru okularów należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Warto również zastanowić się, czy tanie okulary zapewnią nam odpowiednią ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych?

Okulary polaryzacyjne przede wszystkim powinny chronić wzrok przed promieniowaniem ultrafioletowym, ale warto zwrócić uwagę na to, czy nie ograniczają one naszego pola widzenia. Co to właściwie znaczy? Liczy się to, by okulary damskie nie przekształcały kolorów, a także nie zniekształcały obrazu przedmiotów, które widzimy. Dodatkowo ważne jest to, by szkła nie przepuszczały za dużo światła, ponieważ wtedy mrużymy oczy, a to doprowadzi do pojawienia się przedwczesnych, mało estetycznych zmarszczek. Podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych większość osób kieruje się ceną, a także naklejką, z napisem UV. Lepiej unikać tanich okularów, ponieważ mają one ciemne plastikowe szkiełka, które sprawiają, że źrenice oka rozszerzają się, a wbrew naklejkom nie posiadają one filtra blokującego promieni ultrafioletowych, które przedostają się do oka i są szkodliwe dla soczewki i siatkówki. Warto pamiętać, że noszenie nieodpowiednich okularów przeciwsłonecznych w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do uszkodzenia wzroku. Kolejną kwestią podczas wyboru, jest to, by szkiełka miału mocny filtr, który oznaczony może być jako CE. Jest to oznaczenie, które ma dawać gwarancję bezpieczeństwa produktu. Podsumowując – wybierając najtańsze okulary, nie możemy liczyć na to, że będą one wysokiej jakości i zapewnią bezpieczeństwo dla oczu.

Okulary polaryzacyjne – na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru kobiety, często patrzą na to, by okulary damskie były modne i tanie. Dla mężczyzn również liczy się styl i wybierają oni okulary męskie, które odpowiadają trendom. Tak, więc jeżeli obecne w modzie są okulary kocie oko, to kobiety będą wolały wybrać właśnie takie, niż standardowe, ale dobrej jakości. Trzeba jednak wiedzieć, że można znaleźć dobrej jakości, bezpieczne okulary przeciwsłoneczne, które są jednocześnie modne i eleganckie. Przy wyborze odpowiednich, liczy się jakość wykonania. Dlatego warto, jest ocenić, czy nie mają one porysowanych szkiełek, czy zawiasy okularów nie są ostro zakończone. Kolejnym ważnym elementem podczas wyboru, jest komfort noszenia. Trzeba je dobrze dopasować do rozmiaru głowy. Jeżeli po założeniu okularów i poruszaniu głową w różne strony nie spadają i nie czuć nieprzyjemnego uczucia nacisku, to znaczy, że są one dobrze dopasowane. Warto również zwrócić uwagę na to, by nie były one za ciężkie, czy nie powodują żadnego ucisku u nasady nosa, ponieważ w czasie lata będziemy je nosić niemal przez cały dzień. Ważne jest sprawdzenie jakości optycznej. To oznacza, że obraz, który widzimy przez szkiełka, nie może być pofałdowany, rozmazany, czy niewyraźny.  A widziane kolory nie powinny odbiegać od rzeczywistych barw.

 

Okulary przeciwsłoneczne wybierz już teraz!

Wiele osób zakup okularów pozostawia na lato, zazwyczaj na ostatnią chwilę przed wakacjami. A przecież promieniowanie słoneczne, jest obecne przez cały rok, a nasila się już we wczesnej wiośnie. Warto więc zainteresować się zakupem odpowiednich okularów już teraz, zwłaszcza że ceny mogą okazać się nieco niższe poza sezonem. W czasie wyboru warto przede wszystkim wybrać okulary, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jednak nic nie szkodzi na przeszkodzie, by wybrać bezpieczne i jednocześnie odpowiadające naszemu stylowi. Na rynku istnieje wiele rodzajów i modeli okularów. Bez trudności możemy znaleźć okulary nerdy, czy inne modele, które są popularne w danym sezonie w sklepie online SuperGalanteria.pl – tutaj znajduje się kilkadziesiąt modeli okularów zarówno damskich i męskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *