Co powinna mieć idealna aktówka na lata?

Teczka męska to element stroju biznesowego, jednak nie tylko. Aktówka męska powinna być przede wszystkim funkcjonalna, jednak każdy przy wyborze powinien zwrócić uwagę na kilka dodatkowych szczegółów. Te dodatki sprawiać będą, że teczki męskie spełniać będą swoje wszystkie funkcje, zapewnią bezpieczeństwo rzeczom, które się w nich znajdują, a także będą idealnym dodatkiem do każdego ubioru i na wszystkie okazje. Jest to elegancji dodatek w garderobie dla każdego mężczyzny. Podczas zakupu warto pamiętać, że będzie to rzecz, która towarzyszyć Ci będzie na długie lata, czy to podczas podróży, w pracy, czy na codziennej drodze. To wydaje się wystarczający powód, by wybrać teczkę męską dobrej jakości, która nie zniszczy się na przestrzeni lat. Co powinna mieć idealna aktówka, która będzie służyć nam przez długie lata?

Skórzana aktówka męska – czym kierować się przy wyborze?

Podczas zakupu warto zastanowić się, jaką rolę będzie pełnić nesseser w naszym przypadku. Osoby, które są zapracowane i przynoszą pracę nawet do domu, będą potrzebować innej teczki męskiej, niż te, które zarabiają tylko i wyłącznie w miejscu pracy. Dodatkowo ilość dokumentów i przedmiotów, które będą potrzebne w pracy, jest inna. Jedne osoby mogą nosić przy sobie tylko ważne dokumenty i jeden telefon, a ktoś inny będzie nosić w aktówce teczki wypełnione papierami, dwa laptopy i telefon. Nierzadko do teczki męskiej wkłada się techniczne narzędzia, to znaczy laptopy, telefony, czy tablety. A taka ilość załadunku potrzebuje więcej pojemności teczki, a także przegródek, które pomogą zachować porządek.
Jeżeli szukasz
teczki skórzane męskie, to ważną kwestią jest również, transport. Inny model teczki sprawdzi się, jeżeli dojeżdżasz do pracy samochodem i masz możliwość położenia jej na pustym, miękkim i czystym fotelu w swoim aucie. Inna teczka będzie dobrym wyborem dla mężczyzny, który musi dojeżdżać do pracy, korzystając z miejskich środków komunikacji. W takim wypadku najlepiej wybierać aktówkę męską, która ma usztywniane ścianki, a dodatkowo jej podstawa jest wzmocniona szwami i szeroką podstawą. Takie teczki będą znacznie pojemniejsze i znacznie rzadziej pojawiają się na nich nieestetyczne wybrzuszenia. To więc oznacza, że są bardziej praktyczne, a dzięki temu podróż z nimi będzie wygodniejsza. Taką aktówkę można postawić na podłodze, bez obaw, że się wywróci.

Skórzana teczka – rodzaj materiału

Skórzana aktówka męska powinna być zrobiona z dobrej jakości materiału. Liczy się również jakość jej wykonania. Dla mężczyzn liczy się także funkcjonalność, więc to właśnie pod takimi kątami powinniśmy wybierać dla siebie teczkę męską, która ma idealne cechy i służyć będzie przez lata. Aktówki w większości są produkowane ze skóry. Jest to trwały materiał, który jest solidny i prezentuje się zawsze elegancko. Na rynku pojawiają się różne rodzaje teczek skórzanych. Można spotkać się ze skórą licową, która jest wypłowiała na gładko. Popularne są teczki zamszowe, czyli charakteryzujące się widocznymi miękkimi włoskami. Interesująca może być również wersja skóry nubuku, czyli gładki i delikatny meszek. Dodatkowo można kupić teczki wykonane z eko-skóry, czyli imitacji skóry. Jest to połączenie tkaniny syntetycznej i warstwy PCV. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że prawdziwa skóra jest znacznie trwalszym materiałem i jeżeli szukamy teczki, która służyć nam będzie przez długi czas, to lepiej wybrać wysokiej jakości, trwały materiał.

Skórzana teczka męska – szwy

Oprócz materiału liczy się również jakość wykonania aktówki. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę, czy neseser nie ma postrzępionych, poprzerywanych i rozchodzących się szwów. Szwy powinny być proste i dokładnie zakończone. Dodatkowo warto sprawdzić, czy szwy są laminowane i podklejane. Jeżeli tak, to świadczyć będzie o wysokiej jakości teczki. Tak wykonana aktówka męska daje wysoką gwarancję trwałości i jest to jeden ze szczegółów, na który naprawdę trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru idealnej teczki. Szwy postrzępione źle wykonane niestety mogą szybko puścić, a to zniszczy teczkę i sprawi, że nie będzie ona zdolna do użytkowania.

Skórzana aktówka męska – zamek

 

Kolejnym elementem, który warto sprawdzić przed wyborem aktówki, jest zamek. Najlepiej, jeżeli aktówka ma zamek metalowy, ponieważ jest on najtrwalszy i wysokiej jakości. Lepiej unikać teczek z zamkami plastikowymi, które często się zacinają i łamią. Plastik jest niskiej jakości materiałem, więc lepiej nie ryzykować. Tak, więc jeżeli teczka ma zatrzaski, sprzączki, czy klamerki, to również najlepiej wybrać metalowe, niż plastikowe.

Aktówka męska – jak dbać?

Oczywiście to, czy wybierzemy aktówkę z wysokiej, czy niskiej jakości materiałów, będzie miało wpływ na jej trwałość, ale liczy się również to, czy odpowiednio o nią dbamy i czyścimy. Skóry są materiałem wymagającym, więc potrzebują odpowiedniego traktowania. Nie ma co liczyć na to, że pranie teczki w pralce, będzie dobrym rozwiązaniem. Skórę najlepiej czyścić ręcznie, przy pomocy szmatki zwilżonej wodą. Dodatkowo można nakładać na jej powierzchnię kremy pielęgnacyjne, które są przeznaczone do tego rodzaju materiału.

Ciekawe teczki i nesesery znajdziecie tutaj: https://paoloperuzzi.it/on/79-teczki-meskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *