Poznaj karty paliwowe

Obsługa firmowej floty, zarówno tej dużej jak i małej, to nie tylko kwestia wydawania aut odpowiednim pracownikom czy zapewnianie im serwisu. Do obowiązków, jakie ciążą na posiadaczu aut zalicza się także tankowanie lub umożliwienie tankowania pracownikom, z wykorzystaniem firmowych pieniędzy. Aby cały proces przebiegał sprawnie i nie zostawiał pola do nadużyć, dobrze jest wyposażyć się w karty flotowe dla małych firm, ale także i dla gigantów. Jak dokładnie one działają i co nam dają?

 

Czym jest karta paliwowa?

Karta paliwowa (polecamy ofertę: https://www.flotex.pl/karty-paliwowe/) przypomina trochę zwykłą kartę płatniczą. Służy jednak do finalizowania rachunków tylko na stacjach benzynowych, a także jest przypisywana nie konkretnej osobie, ale konkretnemu pojazdowi. Tego typu rozwiązanie znajdziemy praktycznie w każdej sieciowej stacji paliw, dzięki czemu mamy dużą dowolność w kwestii wyboru warunków, na jakich chcemy współpracować. Dodatkowym atutem takich programów dla firm jest też to, że często możemy przy okazji tankowania zbierać punkty, które później firma może wymienić na różne bonusy czy rabaty – to bardzo duży plus dla firm palących dużo paliwa w trasie.

 

Jak działa karta paliwowa?

Karty umożliwiają płatność nie tylko za samo paliwo, ale także i za inne produkty, które możemy zakupić na stacji. Karty flotowe dla małych firm pozwalają także za płacenie za autostradę, przejazd tunelem czy innym płatnym odcinkiem drogi, który akurat wypadnie nam na trasie. Mają one także większy potencjał w zapobieganiu nieuczciwości pracowników czy innych osób, którym udzielamy auta do użytku – transakcje są rozliczane bezgotówkowo i na konkretne auto, nie ma więc szansy, aby ktoś podebrał sobie część budżetu przeznaczonego na tankowanie.

Jakie korzyści ma firma z racji korzystania z kart paliwowych?

Największą korzyścią, jaką mamy korzystając z Flotex jest oszczędność oraz dobra organizacja. Zdecydowanie łatwiej będzie nam zarządzać zbiorem kart paliwowych, niż rozdzielać pieniądze ręcznie na każde tankowanie, a dodatkowo mamy szansę otrzymać nieco korzystniejsze warunki od dostawcy paliwa, niż ma to miejsce w przypadku klienta detalicznego. Kolejnym potężnym plusem kart paliwowych jest zbiorcza faktura – zamiast nosić do księgowej dziesiątki papierków za każde pojedyncze tankowanie, otrzymujemy jedną zbiorczą fakturę raz na miesiąc, co pomaga w utrzymaniu porządku w dokumentach. Część kart umożliwia także uiszczanie opłat za płatny parking czy przejazdy w systemie viaToll, dzięki czemu dla tych usług również nie będziemy musieli kolekcjonować paragonów za każdy okres rozliczeniowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *