Przeciwności na Polskich drogach – co irytuje kierowców?

Poruszając się po Polskich drogach, kierowcy często skłonni są do narzekań na ich stan, brak pobocza czy miejsc przystosowanych do zawracania. Nie ma co ukrywać, że prowadzenie samochodu to często niesamowicie irytujące zajęcie, zwłaszcza jeśli ktoś zajmuje się tym zawodowo. Jakie problemy czy awarie najczęściej pojawiają się na rodzimych drogach?

 

Co irytuje kierowców?

 

Na pierwszym miejscu należy wspomnieć oczywiście o korkach, które często uprzykrzają nasze poranki i popołudnia, kiedy to chcemy jak najszybciej dotrzeć do pracy lub domu. To stały element poruszania się po każdym większym mieście, winą często obarczana jest słabo rozplanowana sygnalizacja świetlna, jednak sporą odpowiedzialność ponoszą sami kierowcy, którzy nie zawsze zachowują się w należyty sposób.

 

Sporym problemem okazuje się też oznakowanie dróg i ulic w naszym kraju, bardzo często oznaczenia są niejasne, niedokładne lub nie ma ich w ogóle. Taka sytuacja może wyprowadzić kierowców z równowagi, zwłaszcza gdy będą zmuszeni krążyć po omacku w obcym mieście.

 

Awarie, stłuczki, wypadki

 

Również sytuacje związane z problemami z samochodem nie są nowością na Polskich drogach, często wynika to ze stanu technicznego pojazdów, bądź braku rozwagi u kierujących. Jeśli twój samochód odmówił Ci posłuszeństwa, pamiętaj by najpierw zadbać o bezpieczeństwo – rozstaw trójkąt ostrzegawczy i zapal światła awaryjne. Następnie możesz rozejrzeć się za pomocą drogową, która usunie twój pojazd z drogi – wystarczy, że wpiszesz interesującą cię frazę np. laweta Bytom, a od razu będziesz mógł skontaktować się ze specjalistami, którzy rozwiążą twój problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *