Jak wybrać dobrego prawnika?

Dobry prawnik powinien przede wszystkim wzbudzać nasze zaufanie. Jest to kwestia, którą niewątpliwie powinniśmy się kierować przy jego wyborze. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z sądem i rozprawami sądowymi, na początku będziemy się czuć zagubieni i właśnie w tej chwili prawnik jest nam niezbędny. Wytłumaczy nam wszelkie zawiłości, jakie występują w prawie, doradzi jakie dokumenty powinniśmy posiadać czy nawet podpowie jak mamy zachowywać się podczas rozprawy. To właśnie od niego w dużej mierze zależy wygrana w rozprawie sądowej.

Opinie innych klientów

Jedną z podstawowych kwestii, jaką musimy wziąć pod uwagę przy wyborze prawnika, są opinie innych klientów. Dzięki nim dowiemy się, czy podchodzi on rzeczowo do powierzonych obowiązków, czy jest słowny oraz oddany swojej pracy. Opinie najszybciej znajdziemy na wszelkich portalach społecznościowych oraz w serwisach przeznaczonych do wystawiania opinii firmom, z których usług korzystaliśmy. Z powodzeniem możemy również szukać informacji na stronach internetowych kancelarii, gdzie będziemy mieć również możliwość skontaktowania się z nią.

Spotkanie w prawnikiem

Najlepszym rozwiązaniem jest osobiste spotkanie z prawnikiem, z którego usług chcemy skorzystać. Każdy z nas wie, że pierwsze wrażenie ma ogromny wpływ na nasze postrzeganie danej osoby. Przy okazji spotkania jesteśmy w stanie ocenić jak prawnik podchodzi do klienta, czy poświęca mu wystarczająco dużo czasu oraz, czy w ogóle będzie w stanie zająć się naszą sprawą.

Staż pracy

Kolejnym z czynników który wpływa na wybór konkretnej kancelarii, czy prawnika jest jego staż pracy. Niektórzy preferują osoby z wieloletnim stażem pracy, dzięki czemu mają pewność, że osoba, do której przychodzą, posiada wiele lat doświadczenia na swoim stanowisku. Nie możemy jednak zupełnie odrzucać osób, które dopiero zaczynają swoją karierę. Często takie osoby podchodzą do swoich obowiązków z sercem oraz poświęceniem, nie dając nam odczuć, że współpracujemy z prawnikiem, który nie posiada dużego doświadczenia.

Niestety w przypadku chęci spotkania się z prawnikiem musimy liczyć się z kosztami. Nawet jednorazowa porada prawna jest płatna. Chcąc umówić się na spotkanie np. z adwokatem, należy się do tego odpowiednio przygtować. Jeśli chcesz dowiedzieć się ile kosztuje praca adwokata zapraszamy tu:

Ile kosztuje praca dobrego adwokata?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *