Wynajem czy kupno namiotu eventowego – co się bardziej opłaca?

 

Namioty eventowe wykorzystywane są przede wszystkim w sezonie letnim, gdy nie jest wymagane ich dodatkowe ogrzewanie. Korzysta z nich coraz więcej firm, które organizują imprezy dla pracowników, targi czy innego rodzaju eventy. Pozostaje pytanie, czy lepiej wynająć tego rodzaju namiot, czy może korzystniejszym rozwiązaniem będzie jego zakup?

Koszt zakupu a koszt wynajmu namiotu

Podejmując decyzję w zakresie wynajmu bądź zakupu namiotu eventowego, warto w pierwszej kolejności porównać koszty obu przedsięwzięć. Zakup namiotu eventowego wiąże się z wydatkiem rzędu 10 000-30 000 zł i więcej, w zależności od tego, jaki dokładnie model wybieramy. Najtańsze są namioty o niewielkiej powierzchni, tymczasem za te większe trzeba już zapłacić naprawdę sporo. Tymczasem wynajem namiotu eventowego wiąże się z koniecznością wydatkowania od kilkuset do kilku tysięcy złotych jednorazowo. W tym przypadku wiele zależy przede wszystkim od wielkości namiotu oraz okresu, w którym decydujemy się na wynajem.

Wynajem czy zakup – co się bardziej opłaca?

Zastanówmy się więc, co w kontekście namiotu eventowego będzie bardziej opłacalne- wynajem czy zakup? Firmy, które często organizują różnego typu imprezy, powinny rozważyć zakup tego akcesorium. Oczywiście, należy wziąć pod uwagę nie tylko jego cenę, ale również wszelkie kwestie logistyczne związane chociażby z odpowiednim przechowywaniem. Choć nabycie namiotu oznacza konieczność wydatkowania sporej sumy na raz, to jednak inwestycja zwróci się w stosunkowo krótkim czasie. Inaczej jest w przypadku firm, które organizują imprezy w plenerze jedynie okazjonalnie. W ich przypadku zarówno wybór namiotu, jak i jego przechowywanie jest znacznie utrudnione. Przede wszystkim trudno przewidzieć, na jaką skalę będzie zorganizowana kolejna impreza, a więc ilu gości zostanie na nią zaproszonych. Jednocześnie koszty magazynowania namiotu będą niewspółmierne do korzyści, jakie przynosi jego posiadanie.

Kiedy przychodzi czas, by przejść z wynajmu na zakup?

Namiot eventowy przydaje się przedsiębiorcom, którzy coraz częściej zaczynają organizować imprezy plenerowe. Mogą być to targi, imprezy integracyjne bądź inne, w zależności od specyfiki prowadzonej działalności. Wtedy też warto pomyśleć o jego zakupie, gdyż inwestycja z tym związana może się zwrócić nawet w jeden sezon. Inaczej jest w przypadku firm, które nie zamierzają organizować wydarzeń plenerowych. W tej sytuacji korzystniejszym rozwiązaniem będzie sprzedaż posiadanego namiotu i przejście na wynajem.

Sprawdź ofertę https://www.ekodynamic.com.pl/oferta/namioty-okazjonalne/, jeśli szukasz namiotu eventowego na wynajem lub kupno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *