Powody, dla których warto robić kursy zawodowe

Dzisiejszy rynek pracy jest bardzo wymagający, i to bez względu na to, czy mamy pracujemy fizycznie, czy umysłowo. Bardzo istotne jest ciągłe podnoszenie posiadanych kompetencji i kwalifikacji. Pomocne w tym okazują się kursy zawodowe, na które mogą uczęszczać osoby w każdym wieku. Dlaczego warto stale się rozwijać, poprzez uczestnictwo w szkoleniach zawodowych?

Konkurencyjność na rynku pracy

Chcąc być konkurencyjnym na rynku pracy, należy posiadać szeroki zakres umiejętności i uprawnień. W dzisiejszych czasach nie sposób zamykać się na jedną, konkretną dziedzinę, w której uzyskaliśmy wykształcenie. Pracodawcy wymagają od pracowników elastyczności i gotowości do ciągłego podnoszenia swoich kompetencji. Szkolenia zawodowe dobrze prezentują się w CV, pokazując tym samym, że jesteśmy gotowi do poszerzania swoich horyzontów i zdobywania nowych umiejętności.

W walce o awans i podwyżkę

Awans zawodowy i podwyżkę wynagrodzenia mogą otrzymać osoby, posiadające odpowiednie kompetencje do pracy na wyższych stanowiskach. Szkolenia zawodowe mogą dotyczyć bezpośrednio naszej branży. Przykładowo, księgowy, starający się o pracę na stanowisku dyrektora finansowego, powinien odbyć kurs z zakresu podatków czy sprawozdawczości finansowej. Odbycie szkolenia zawodowego daje konkretny argument w rozmowie z przełożonym o awansie czy chociażby o podwyżce.

Przebranżowienie po kursie

Kursy zawodowe doszkalające, dają możliwość nie tylko podniesienia kompetencji, ale również całkowitego przebranżowienia się. Warto je odbyć, jeśli nasza praca nie daje nam już satysfakcji bądź perspektywy zawodowe w naszej branży nie są zbyt dobre. Jeszcze do niedawna uważano, że jedynym sposobem na to, aby całkowicie zmienić pracę, jest ukończenie studiów wyższych. Dziś natomiast wiadomo, że o wiele lepsze rezultaty przynoszą nam kursy zawodowe, które kładą nacisk przede wszystkim na kwestie praktyczne. Dzięki temu, po zakończeniu kursu, jesteśmy gotowi do podjęcia zatrudnienia na przykład na stanowisku młodszego specjalisty.

Kursy, dające poczucie pewności

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu poczuł się zagrożony w kontekście utraty pracy. Tymczasem warto mieć świadomość, że dobry pracownik, który ma odpowiednie umiejętności, jest dla pracodawcy bezcenny. Dlatego też powinniśmy uczestniczyć w kursach zawodowych, które dają nam dużą przewagę nad potencjalnymi kandydatami na nasze stanowisko. Pokazujemy tym samym, że jesteśmy gotowi stale się rozwijać, aby wykonywać swoją pracę jeszcze efektywniej. Pamiętajmy przy tym, że kursy zawodowe możemy odbywać bez względu na:

– wiek,

– posiadane wykształcenie,

– doświadczenie zawodowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *