VCI w transporcie morskim, czyli rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę

Transport morski to podstawa międzynarodowej wymiany handlowej. Przemawia za nim przede wszystkim wysoka ładowność i stosunkowo niskie koszty, a przy prawidłowym opakowaniu towarów sposób ten jest również w pełni bezpieczny.

VCI – czas transportu morskiego

Transport morski z punktu A do punktu B trwa co najmniej kilkanaście dni (na dalekich rejsach może to trwać nawet do 2 miesięcy). Często określenie dokładnej daty dostawy jest niemożliwe, dlatego zlecenie transportu morskiego należy przygotować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Niewątpliwie jedna z największych zalet transportu morskiego jest wysoka ładowność. W transporcie tym powszechnie wykorzystywane są kontenery otwarte od góry oraz pozbawione dwóch przeciwległych ścian i pokrywy, co zwiększa powierzchnię ładunkową.

Trzeba pamiętać, że przewożony w ten sposób ładunek spędza na statku średnio kilka tygodni i przez cały ten czas pozostaje pod wpływem morskiego klimatu. Na pootwierane w połowie kontenery pada deszcz i woda ze sztormu, a temperatura i stopień zasolenia zmieniają się bardzo często i gwałtownie. W zamkniętych ładowniach często nie ma wentylacji, dlatego ochrona towarów i opakowań przed wilgocią jest podstawą.
Materiały wykorzystywane w takiej ochronie to przede wszystkim folia aluminiowo-próżniowa, folia termokurczliwa oraz folia VCI, która jest rekomendowana w transporcie morskim ze względu na właściwości antykorozyjne. Dodatkowo stosowane są pochłaniacze wilgoci i inhibitory korozji.

Kolejne niebezpieczeństwo, jakie czyha na ładunki podczas transportu morskiego to uszkodzenia mechaniczne, które przy niewłaściwym przygotowaniu towaru mogą powstać już podczas drogi do miejsca załadunku, dlatego ważne jest, aby przedmioty w kontenerach były dobrze zabezpieczone, np. specjalnymi drewnianymi lub stalowymi konstrukcjami i systemami redukcji drgań. Inne materiały, które się wykorzystuje do zabezpieczeń to piankowe i gumowe maty. Razem ze wskaźnikami wilgotności warto stosować wskaźniki wstrząsu i przechyłu.

 

Popularne tagi : oleje antykorozyjnefolia aluminiowafolia antykorozyjnapłyn antykorozyjnypapier antykorozyjnysmar antykorozyjnypapier VCIfolia VCIworki VCI

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
vci

Dojazd:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *