Sklep na Woocommerce – czy warto?

Internet daje wiele możliwości podejmowania pracy lub prowadzenia firmy bez potrzeby wychodzenia z domu, na co chętnie decydują się nie tylko ludzie młodzi, ale również osoby, które rezygnują z pracy na etacie na rzecz e-biznesu. Czy warto? Pewnie, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że prowadzenie biznesu w sieci również wymaga od nas poświęcenia czasu. Zaczynając przygodę z internetowym biznesem warto mieć również pomysł, który pozwoli na odniesienie sukcesu. Warto rozważyć prowadzenie sklepu internetowego, które cieszą się rosnącą popularnością.

Prowadzenie sklepu internetowego – biznes dla każdego?

Im ciekawszy sklep internetowy, tym więcej klientów przyciąga. Dlatego nie trzeba wcale znać się na ubraniach, butach czy zabawkach, aby prowadzić sklep w sieci. W internecie handlować można praktycznie wszystkim! Warto sprawić, aby sklep przyciągał klientów nowoczesną stroną, łatwością obsługi, ciekawym asortymentem oraz…Tobą. Tak, właśnie Tobą, drogi właścicielu sklepu internetowego. Sumienne prowadzenie bloga, interesujące wpisy, które odwołują się do asortymentu, jaki posiadasz w swoim sklepie, pozytywnie wpłyną na popularność Twojego sklepu. Oczywiście, sprzedaż ubrań w sieci jest bardzo popularna, ale jeśli Twoim hobby jest np. wędkarstwo i umiesz o tym ciekawie pisać, warto rozważyć założenie internetowego sklepu wędkarskiego.

Jeśli Ty będziesz autentyczny w tym, co robisz, klienci chętnie skorzystają z Twojej oferty i będą wracać do Twojego sklepu.

Zanim zaczniesz prowadzić sklep, wybierz oprogramowanie

Pomysł jest, zapał jest, no i właśnie – co dalej? Dalej warto zdecydować się na odpowiednie oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowego. Jeśli nie jesteś programistą, warto skorzystać ze wsparcia specjalistów. Ale od początku. Do prowadzenia sklepów internetowych głównie wybierane są takie oprogramowania jak:

– Prestashop;

– Shoper;

– Woocommerce.

Każde z powyższych oprogramowań ma swoich zwolenników, ale warto zwrócić uwagę na oprogramowanie Woocommerce, która jest wtyczką open source dedykowaną dla Word Press

Woocommerce – czy warto?

Woocommerce zyskał popularność dzięki łatwej instalacji i równie łatwej zmianie ustawień. Oprogramowanie zostało opublikowane 27 września 2011 i mimo upływu lat, nadal jest w czołówce wybieranych oprogramowań – ocenia się, że około 25 procent sklepów internetowych na całym świecie opiera się na Woocommerce. Jak wcześniej wspomnieliśmy, Woocommerce to wtyczka, dlatego osoby, które znają dobrze WordPress, chętnie wybierają ten system i czują się w nim dobrze. Choć oprogramowanie jest znane na całym świecie, z racji ogromnej popularności również w naszym kraju, Woocommerce posiada pełne tłumaczenie na język polski. Mało tego, posiada również wiele wtyczek, które integrują sklep internetowy z lokalnymi dostawcami. Dzięki temu, w prosty sposób można w pełni dostosować swój sklep do polskiej strefy e-commerce.

Jedno jest pewne – sklep założony na Woocommere zadowoli zarówno osoby, które stawiają pierwsze kroki w e-commerce, jak również osoby, które posiadają doświadczenie w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *