Akcja serwisowa związana z modułem EGR

W ostatnim czasie w wielu czasopismach motoryzacyjnych, a także w mediach społecznościowych i forach dyskusyjnych króluje temat bezpieczeństwa samochodów marki BMW w kontekście ujawnienia w ostatnim czasie przypadków samozapłonu niektórych pojazdów tego producenta. Pierwsze tego typu przypadki (ponad dwadzieścia) odnotowano w Korei Północnej. Wzbudziło to siłą rzeczy szereg spekulacji i podejrzeń. Jaka jednak jest prawda? I jaką receptę na rozwiązanie zaistniałego kryzysu posiada samo BMW?

Zawiniła jedna część

Po zbadaniu sprawy okazało się, że winę za odnotowane w Korei Południowej przypadki samozapłonu aut ponosi wadliwy element modułu EGR odpowiedzialnego w samochodzie za recyrkulację spalin. W niektórych egzemplarzach aut chłodniczki w modułach EGR okazały się niesprawne. Dochodziło do wycieku glikolu, który w połączeniu z resztkami oleju mi w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do samozapłonu maszyny.

Reakcja BMW

Bawarska firma podeszła do całej sprawy w sposób bardzo odpowiedzialny i fachowy. Jego rezultatem jest akcja serwisowa BMW EGR. Na całym świecie wytypowano ponad trzysta dwadzieścia cztery tysiące pojazdów znajdujących się w grupie potencjalnego ryzyka. Zostaną skierowane na specjalistyczną diagnostykę pod kątem obecności wadliwej części. W przypadku jej odnalezienia zostanie ona szybko wymieniona. Co najważniejsze – wszelkie koszty z tym związane poniesie właściciel marki BMW – o profesjonalnej akcji serwisowej możesz przeczytać także na: https://tvn24bis.pl/moto,99/bmw-naprawi-324-tys-samochodow-zagrozonych-pozarem-w-europie,859579.html

Czy mój samochód może być zagrożony?

Akcja serwisowa BMW EGR, jak i potencjalna awaria obejmuje część samochodów z silnikiem diesla wyprodukowanych pomiędzy 2012 a 2015 rokiem.

To, czy konkretnie nasz samochód kwalifikuje się do akcji serwisowej możemy sprawdzić w odpowiedniej zakładce na stronie BMW lub w salonie, gdzie pojazd został zakupiony.

Warto zweryfikować te informacje, gdyż bezpieczeństwo nasze i naszych pasażerów jest w tym przypadku kwestią najważniejszą.

Czy podróżowanie autami marki BMW jest bezpieczne?

Oczywiście, że tak. Całkowicie bezpieczna jest zdecydowana większość egzemplarzy jeżdżących na naszych drogach. Zaś te, które znajdują się w grupie ryzyka firma wysyła na przegląd w ramach akcji serwisowej. W tym przypadku nawet jeśli ryzyko wystąpi, to zostanie natychmiast wyeliminowane. Takie podejście sprawia, że korzystanie z samochodów marki BMW pozostaje całkowicie bezpieczne. Akcja serwisowa BMW EGR pokazuje, że firma BMW kładzie wysoki nacisk na najwyższe standardy bezpieczeństwa. Jej rozmach i profesjonalizm są wystarczającym dowodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *