Trening, zwłaszcza siłowy, często wiążę się z przeciążeniem mięśni, czego efektem może być ból. Najczęściej kojarzy się on z przetrenowaniem lub zakwasami, może jednak sugerować bardziej niebezpieczne sytuacje, jak kontuzje czy nadciągnięcia mięśni. W takim wypadku, niezbędna okaże się wizyta u lekarza, a czasami dłuższa przerwa w sesjach treningowych połączona z rehabilitacją. Jakie rodzaje bólu mogą wystąpić podczas treningu, i co powinno Cię zaalarmować? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!
Rodzaje bólu mięśni – wyjaśnienie
Pierwsza w kolejce, a zarazem najczęstsza przypadłość wśród osób regularnie trenujących, to tzw. mikrourazy mięśni, które często mylone z zakwasami. W rzeczywistości, kwas mlekowy jest przetwarzany i usuwany z mięśni już w 20 minut od zakończenia treningu. W przypadku takich urazów, nie należy się martwić, najczęściej utrzymują się one maksymalnie kilka dni, odrobina odpoczynku wystarczy więc, by się zregenerować.
Nieco bardziej niebezpieczna, może okazać się opóźniona bolesność mięśni. Zazwyczaj pojawia się do kilkunastu godzin od treningu, regenerując się w podobnym czasie. Jeśli ból utrzymuje się dłużej, należy brać pod uwagę możliwość kontuzji.
Sport to twoja pasja? Kurs na trenera personalnego to coś dla Ciebie
Zagadnień związanych z treningami jest dużo więcej, a taka wiedza może Ci pomóc w rozwijaniu swojej sylwetki czy siły, jeśli jednak masz wystarczająco samozaparcia, możesz połączyć swoją pasję do sportu z zawodową karierą, pomoże Ci w tym kurs na trenera personalnego. Dowiesz się tam wszystkiego w zakresie planowania treningów, diet, bezpieczeństwa na salach treningowych, dzięki czemu będziesz mógł zająć się szkoleniem innych, początkujących fanów siłowni.
Popularne tagi: instruktor pływania kurs , kurs instruktor fitness , kurs wychowawcy , szkolenie na instruktora tańca
Zadzwoń:
+71 7127712
Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
Dojazd:
- Czy studia magisterskie to dobra inwestycja w swoją przyszłość zawodową? - 9 lipca 2024
- Tego o sprzedaży stacjonarnej nie wiedziałeś! - 7 marca 2024
- Ewolucja programowania low-code, czyli skracanie drogi do tworzenia oprogramowania - 25 sierpnia 2023